UTW Czarnków na Forum Kobiet Północnej Wielkopolski w Pile

14 październik a 2014 r. w sali audytoryjnej PWSZ w Pile odbyło się Forum Kobiet Północnej Wielkopolski. Udział w spotkaniu wzięła 16-to osobowa grupa słuchaczek UTW Czarnków. Forum odbyło się z inicjatywy Pani Poseł Marii M. Janyska, a honorowym patronatem imprezę objęła Pani Anna Komorowska Małżonka Prezydenta RP. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Samorządów z naszego regionu wraz z europosłem Adamem Szejnfeldem, a gościem specjalnym była Pani Henryka Krzywonos. „Kobieca strona aktywności” –takie hasło przyświecało licznemu gronu Uczestników Forum. To właśnie szeroko rozumiana kobieca aktywność była tematem przewodnim spotkania. Dyskusje toczyły się wokół takich kwestii, jak: potrzeby i problemy Kobiet – czy są właściwie rozumiane? Czy rola kobiety w społeczeństwie jest należycie doceniana? Jakie bariery spotykają kobiety na drodze zawodowej i życiowej? Czy są to bariery wyłącznie płci pięknej? W spotkaniach panelowych poruszone zostały: problemy kobiet na wsi, status kobiet w samorządzie i polityce, funkcjonowanie współczesnej rodziny – tata partnerem, omówiono prawne aspekty spadków i darowizn oraz aktywności kobiet pomimo przeciwności losu.

Forum Kobiet Północnej Wielkopolski towarzyszyła także niezliczona ilość dodatkowych atrakcji – na uczestniczki czekały liczne stoiska wystawowe – tzw. Targowisko kobiecości, pokazy umiejętności tj. Tańca, gimnastyki, zumby, stylizacji i wizażu, poradnictwo w zakresie zdrowego stylu życia oraz badania medyczne. A wszystko to przeplatały artystyczne występy… W skrócie – był to bardzo aktywny, kobiecy dzień! Zarówno Spotkania panelowe, jak i warsztaty pomogły na nowo spojrzeć na rolę kobiet w życiu społecznym. Dyskusje w temacie toczyły się jeszcze długo potem, w kuluarach – to dowód na potrzebę takiego ponadlokalnego spotkania Pań z Północnej Wielkopolski.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s