Nowy rok akademicki rozpoczęty!

To już trzecia inauguracja roku akademickiego naszego UTW. W tym roku odbyła się wcześniej niż zwykle, bo już 22 września. W sali towarzyskiej Czarnkowskiego Domu Kultury spotkali się studenci pierwszego i drugiego roku, kandydaci na studentów oraz zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in.: Poseł na Sejm RP Maria Małgorzata Janyska, przedstawiciele władz miasta, powiatu i gminy, współpracujące z UTW organizacje i instytucje, jak również delegacja z zaprzyjaźnionego UTW w Chodzieży. Na początek Prezes Elwira Stańczak przedstawiła naszą dotychczasową działalność (popartą prezentacją zdjęć) oraz plany i założenia na rok akademicki 2014/2015. Od zaproszonych gości usłyszeliśmy wiele miłych słów o naszej działalności, a od przedstawicieli władz samorządowych otrzymaliśmy obietnicę dalszego wspierania. To ważne! A później nastąpiła immatrykulacja nowo wstępujących członków – wręczenie indeksów, pasowanie na studentów, złożenie ślubowania. W tym roku ślubowanie złożyło 18 nowych studentów. Po immatrykulacji wysłuchaliśmy nastrojowego koncertu trzech pokoleń, a potem przyszedł czas na naukę. Wysłuchaliśmy pierwszego wykładu audytoryjnego w tym roku akademickim. Dr inż. Maciej Strawa w bardzo ciekawy i przystępny sposób przedstawił temat „Gospodarka leśna współczesną formą ochrony przyrody na przykładzie Nadleśnictwa Sarbia”. Przy okazji inauguracji sekcja plastyczna UTW wystawiła swoje prace. Wystawa miała tytuł „Spełnione pasje i marzenia seniorów. Wystawa prac dojrzałych twórców”.

Druga część inauguracji odbyła się po kilku dniach – 25 września w restauracji „Rodzinne smaki”. Było to spotkanie integracyjno-organizacyjne. Zarząd przedstawił bardzo bogatą ofertę zajęć na I semestr nowego roku akademickiego. Oprócz tygodniowego planu zajęć jest szereg dodatkowych bezpłatnych warsztatów z projektów ASOS i ROPS. Jest w czym wybierać! Ale i tak największa kolejka (jak zawsze) była przy zapisach na basen.
Wykaz planowanych zajęć dostępny jest na naszej stronie internetowej.
Halina Gurda

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Galeria i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s