Przełamywanie barier międzypokoleniowych

W dniach 10 i 16 grudnia odbyły się międzypokoleniowe warsztaty scrapbookingu w Szkole Podstawowej w Kruczu i w Szkole Podstawowej im. H.Sienkiewicza w Czarnkowie.

Spotkanie w Kruczu seniorek i dzieci to kolejne wspólne działanie naszego stowarzyszenia i nauczycielek tej szkoły. Tym razem z inicjatywą wyszły Panie: Jadwiga Stochaj i Izabela Filoda. W Szkole Podstawowej w Czarnkowie współpracowaliśmy z paniami: Renatą Szymańską i Agnieszką Piasecką-Kłos.
W ramach zajęć świetlicowych uczniowie z obu szkół wraz z grupą naszych koleżanek: Grażyną Koźmą, Urszulą Michalską, Haliną Czechowską, Haliną Szymczak oraz Aliną Rydzy wykonywali kartki świąteczne. Seniorki dzieliły się z dziećmi swoją wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem. Prowadząca warsztaty Alina Rydzy wprowadzała uczestników w tajniki techniki scrapbookingu. W trakcie zajęć dzieci mogły wykazać się kreatywnością i zdolnościami manualnymi a także umiejętnością pracy w grupie. W efekcie wspólnego działania powstały pięknie wykonane kartki okolicznościowe. Uczniowie z Krucza przeznaczyli swoje prace na organizowany przez szkołę świąteczny kiermasz, a czarnkowscy – na prezenty pod choinkę. Te niecodzienne zajęcia w szkołach to nie tylko przekazywanie wiedzy przez seniorów, to przede wszystkim lepsze wzajemne poznawanie, zrozumienie, komunikowanie się i zacieśnienie więzi międzypokoleniowych.

Elwira Stańczak

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s