Randka w ciemno z Krzysztofem Skubiszewskim – dyplomatą czasu przełomu.

dr Natalia Jackowska

dr Natalia Jackowska

Kwietniowy wykład (13.04) okazał się wyjątkowy nie tylko ze względu na osobę profesora Skubiszewskiego. Chyba to trzynastka w dacie sprawiła, że w Sali Czarnkowskiego Domu Kultury zabrakło prądu. Wykład więc odbył się w ciemności, nieco rozjaśnionej świeczkami.

Sam wykład był bardzo interesujący m.in. ze względu na osobę profesora. Dobrze, że przypomina się takie osoby, które mogłyby być wzorcem dla współczesnych polityków i nie tylko – również dla nas i młodzieży. Bo Krzysztof Skubiszewski to arystokrata wśród dyplomatów. To był profesor starej daty – nosił muszkę, nie krawat. Był takim przedwojennym dżentelmenem. Cieszył się dużym respektem i szacunkiem ze względu na swoją kulturę osobistą. Na płycie nagrobnej profesora wyryto napis z Psalmu 17: „Oczy Twoje widzą to, co prawe”. Niewielu z nas wiedziało, że profesor Skubiszewski to rodowity Poznaniak i dzisiaj w Poznaniu przy ul. Mostowej 27 znajduje się „Gabinet Krzysztofa Skubiszewskiego” – muzeum biograficzne poświęcone politykowi.
Dr Natalia Jackowska zaimponowała ogromną wiedzą, a swój wykład okrasiła kilkoma anegdotami o Profesorze. Szkoda tylko, że ze względu na brak prądu nie mogliśmy obejrzeć prezentacji przygotowanej przez wykładowczynię.
Halina Gurda

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s