Majówka sekcji zmotoryzowanych

Chrzypsko Wielkie 2.05.2015 r.

Chrzypsko Wielkie 2.05.2015 r.

W sobotę, 2 maja z samego rana 12-osobowa grupa (3 samochody) wyruszyła w drogę. Celem wyprawy były Międzynarodowe Targi Tulipanów w Chrzypsku Wielkim. A po drodze jest tyle ciekawych miejsc…

Pierwszy przystanek zrobiliśmy we Wronkach, aby obejrzeć późnogotycką trójnawową bazylikę z pierwszej połowy XVI w. Następny przystanek w Wartosławiu, gdzie zachwyciła nas urocza, bardzo zadbana ulica, przy której stoi trzygwiazdkowy hotel „Wartosław”. Tam zatrzymaliśmy się na kawę, a przy okazji manager oprowadził nas po hotelu pachnącym jeszcze świeżością, bo powstał w 2012 r. Obejrzeliśmy jeszcze kościół pw. Świętego Krzyża i św. Mikołaja. Część z nas weszła na wieżę, aby obejrzeć panoramę okolic (6 osób po obejrzeniu „schodów” spasowało). Było bardzo trudno, niektórzy po drodze odpoczywali, ale widok z wieży wynagrodził wytrwałym cały trud. Następnie zatrzymaliśmy się w Śródce, gdzie w pięknym otoczeniu stoi pałac, którego historia sięga XIV wieku. Tam znaleźliśmy miejsce na piknik. W takim miejscu nasze „koszyki piknikowe” szybko stawały się lżejsze. Po uzupełnieniu kalorii ruszyliśmy na podbój tulipanów. Pola tulipanowe w Chrzypsku Wielkim zrobiły na nas ogromne wrażenie. Niesamowita ilość barw i gatunków w jednym miejscu! Tu dopiero była ciężka praca! Z takiej ilości gatunków i barw wybrać dla siebie najpiękniejsze! Niżej podpisana zachowywała się jak ten osiołek przy żłobie. Kiedy już zapełniliśmy bagażniki tulipanami i narcyzami, ruszyliśmy do Prusimia – przepięknego miejsca na wypoczynek. Tam znów uzupełniamy kalorie, po czym idziemy nad jezioro, gdzie stoi XVIII-wieczny zrewitalizowany folwark zwany Olandią. Jest tam tak pięknie, że nie chciało się wracać tym bardziej, że i pogoda dopisywała.
W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się jeszcze na punkcie widokowym – nie można było ominąć tego magicznego miejsca! Później jeszcze pałac w Białokoszu a tam ciepły posiłek. Nasyceni posiłkiem i pięknymi widokami wracamy do domu.
Niezwykłymi widokami syciliśmy się nie tylko podczas postojów, również w drodze. Bo przecież te tereny to Sierakowski Park Krajobrazowy: dużo zieleni, jeziora, wzgórza morenowe. Widoki przednie – świeża majowa zieleń przeplatana soczystą żółcią kwitnących pól rzepakowych. Jeszcze jazda przepiękną aleją kasztanową dodała uroku tej majówce.
Halina Gurda

Fot. Halina Gurda, Elwira Stańczak

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s