VI Wielkopolskie Spotkania Sportowo-Integracyjne w Sierakowie za nami

„Ruch jest życiem, bezruch jest śmiercią” to słowa prof. Ewy Kozdroń – prezes Europejskiego Stowarzyszenia Aktywności Ruchowej 50+. Według pani profesor, dzięki ćwiczeniom wydatnie zwiększamy szanse na dobrą starość, na poprawę jakości życia.

Mając powyższe na uwadze, duża grupa naszego UTW wzięła udział w VI Wielkopolskich Spotkaniach Sportowo-Integracyjnych UTW w Sierakowie, które odbyły się w sobotę, 23 maja. Dzień był rzeczywiście pełen ruchu. Na początek przemarsz przez miasto. Wspaniały, kolorowy korowód prowadzony przez motocyklistów, młodzieżową orkiestrę w przepięknych strojach no i ekipy biorące udział w spartakiadzie. Jako pierwsza ekipa z Czarnkowa, bo kolejność była alfabetyczna. Gorąco witali i pozdrawiali nas mieszkańcy Sierakowa zgromadzeni na ulicy, na balkonach i w oknach swoich domów. A na Orliku zaczęła się walka o punkty. Obstawiliśmy wszystkie konkurencje: kręgle, strzelanie z wiatrówki, bieg w worku, rzut do celu, bieg z szarfą, rzut beretem.

W tym roku nasza koleżanka Małgosia Grieger-Kasprzak dostarczyła nam wiele radości – wygrała w swojej konkurencji – strzelanie z wiatrówki. Gratulacje!

Ale zanim ogłoszono wyniki były jeszcze tańce. Tutaj też się nie oszczędzaliśmy, bo świetna muzyka nie pozwalała usiedzieć w miejscu, dodatkowo wywoływała uśmiech na twarzach.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się jeszcze w uroczym pałacu w Śródce, gdzie uzupełniliśmy kalorie i świętowaliśmy sukces Małgosi.

Po takim intensywnym dniu sprawdziły się słowa „Ruch jest życiem…”, bo zamiast zmęczenia rozpierała nas energia. Za rok znowu spotkamy się w Sierakowie.

Halina Gurda

Fot. H. Gurda, E. Stańczak

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s