Już niebawem – moc wodnych atrakcji! Przyjdź i kibicuj „Wodniakom”

plakat A2 300dpi UTW

Senioralny Klub Miłośników Sportów Wodnych „Wodniacy” działający pod patronatem UTW Czarnków jest dowodem na to, że do pozytywnej zmiany naprawdę niewiele potrzeba. Wystarczą pasja i chęć działania. A tego „Wodniakom” nie brakuje! Kim są? To grupa aktywnych seniorów z Czarnkowa i okolic, która zapragnęła pdzielić się pływacką pasją ze swoimi rówieśnikami, i szerzej, działać na rzecz promocji aktywności fizycznej wśród osób starszych.

Od pomysłu do realizacji jeden krok. Tak powstał projekt „Razem aktywniej! Wspólnotowe działania dla upowszechniania sportu wśród najstarszego pokolenia”, który został dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (FIO). Tym sposobem 30-osobowa grupa seniorów może korzystać z bezpłatnych zajeć nauki i doskonalenia pływania oraz aerobiku w wodzie realizowanych pod okiem instruktora na odkrytej pływalni OSiR w Czarnkowie. Letnia aura sprzyjała „Wodniakom”, dlatego terminy lipcowych i sierpniowych zajęć były oblegane.

Celem zajęć jest wypracowanie i utrwalenie pozytywnych nawyków dbania o zachowanie sprawności fizycznej oraz przełamywanie barier w dostępie do aktywności i sportów wodnych wśród Czarnkowskich seniorów. Specyfika miejsca – kompleks odkrytych basenów OsiR Czarnków, stworzyła szansę na szeroką integrację wewnątrz- i międzypokoleniową oraz dzielnie się pasją.
A to jeszcze nie wszystkie działania przewidziane w projekcie! Podsumowaniem sportowych wakacji będzie prawdziwe wodne święto organizowane przez „Wodniaków” i UTW Czarnków – I Wodna Spartakiada Seniorów Miasta i Gminy Czarnków. Szykuje się sporo atrakcji, wodnych konkurencji z nagrodami, pokazów i dużo dobrej zabawy! Mamy nadzieję, że impreza zintegruje seniorów i społeczność lokalną wokół aktywności starszego pokolenia, dlatego zachęcamy wszystkich do udziału i dopingowania zawodników! Zapraszamy w poniedziałek, 31 sierpnia o godzinie 12.00 na kompleks basenów OSiR Czarnków na sportowe zmagania seniorów!

Reklamy
Obrazek | Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s