Gaudeamus w Sali Czarnkowskiego Domu Kultury

IMG_5549W poniedziałek, 5 października, w Sali Czarnkowskiego Domu Kultury po raz kolejny zabrzmiał Gaudeamus. Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Czarnkowie uroczyście rozpoczęli rok akademicki.
Zaproszonych gości i studentów powitała Prezes czarnkowskiego UTW Elwira Stańczak. W tym roku zaszczycili nas swoją obecnością członkowie Senatu trzech uczelni Wielkopolski: Rektor Akademii Muzycznej w Poznaniu prof. Halina Lorkowska, dziekan Wydziału Gospodarki i Techniki w Pile przy Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy dr Monika Kłos oraz Kanclerz Wyższej Szkoły Biznesu w Pile mgr Urszula Nowak-Roznowska, która jednocześnie pełni funkcję prezesa UTW w Pile. Na uroczystości nie zabrakło też inicjatorki powstania naszego UTW poseł Mari Małgorzaty Janyska oraz senatora Mieczysława Augustyna, jak również przedstawicieli władz oraz szkół czarnkowskich, którzy wspierają działania naszego Uniwersytetu.
Jak zaznaczyła we wstępie Prezes czarnkowskiego UTW: edukujemy, aktywizujemy, dbamy o sprawność fizyczną, realizujemy swoje pasje, jesteśmy kreatywni i otwarci na wszelkie nowości, podejmujemy działania integracyjne wewnątrzpokoleniowe i międzypokoleniowe, działamy w środowisku i dla środowiska lokalnego.
Po wystąpieniu gości nastąpiła immatrykulacja. Nowo przyjęci studenci otrzymali indeksy z rąk prof. Haliny Lorkowskiej. W tym roku przyjęto 23 nowych członków (18 kobiet i 5 mężczyzn). W roku akademickim 2015/2016 w zajęciach będzie uczestniczyło 146 seniorów, w tym 25 mężczyzn.
Po immatrykulacji wysłuchano pierwszego wykładu audytoryjnego, który wygłosiła prof. Halina Lorkowska. Temat wykładu: “Poznańskimi śladami Ignacego Jana Paderewskiego” – patrona poznańskiej uczelni muzycznej. Pani profesor tak pięknie potrafi opowiadać, że wykład wydawał się stanowczo za krótki. A po wykładzie następna gratka: występ Łukasza Nowakowskiego, wirtuoza akordeonu, absolwenta Akademii Muzycznej w Poznaniu. Zarówno wykład prof. Lorkowskiej jak i muzyka płynąca z akordeonu były prawdziwą uczta dla ducha.

GALERIA FOTOGRAFII

Halina Gurda

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s