Trzy raz na podium

IMG_5574Kolejny raz reprezentacja sympatyków sportu z czarnkowskiego UTW wzięła udział w Spartakiadzie Seniorów w Sierakowie. W tym roku drużyna wróciła z trzema medalami , które wypracowała w ciągu roku poprawiając swoją kondycję i umiejętności w ramach zajęć sekcji: rowerowej, pływackiej, aerobiku i kręglarskiej.

Dnia 21 maja 2016 r. odbyły się VII Wielkopolskie Spotkania Sportowe w Sierakowie, zapoczątkowane tradycyjną, barwną paradą od Zamku Opalińskich przez rynek do Stadionu Orlik. Ulicami miasta maszerowali zawodnicy, organizatorzy, przedstawiciele władz samorządowych oraz widzowie. Przemarszowi towarzyszyła oprawa muzyczna i piękne układy taneczne w wykonaniu zespołu ARTVIVA i grupy mażoretek.

W spartakiadzie uczestniczyło 16 Uniwersytetów Trzeciego Wieku z całej Wielkopolski.

Wszystkich uczestników było ponad 600 osób. Reprezentacja UTW Czarnków nie była duża -35 osób -ale jak się okazało w trakcie zawodów silna i skuteczna. Na stadionie odbyło się uroczyste otwarcie VII Wielkopolskiego Spotkania Seniorów Sieraków 2016. Liczne reprezentacje UTW powitał Burmistrz Miasta i organizator – Zarząd UTW w Sierakowie, życząc uczestnikom dobrej, sportowej rywalizacji, sukcesów i udanego spotkania integracyjnego.

Zmagania uczestników odbywały się w 6 konkurencjach: bieg z szarfami, hokej na trawie, rzuty do tarczy, kręgle, strzelanie oraz tradycyjnie rzut beretem.

Każda konkurencja klasyfikowana była indywidualnie, a suma punktów uczestników poszczególnych reprezentacji stanowiła podstawę klasyfikacji zespołowej.

VII Wielkopolskie Spotkanie Sportowo- Integracyjne UTW 2016 zakończyło się dla czarnkowskiego stowarzyszenia sukcesem.

Nasza reprezentacja przywiozła trzy medale: brązowy za III miejsce drużynowe, srebrny za II miejsce w klasyfikacji indywidualnej i złoty w konkurencji bieg z szarfą zdobyła Elwira Stańczak. OsiR, UTW oraz Miasto Sieraków ufundowało dla 30 najlepszych zawodników za I, II i III miejsce drużynowe 2 dniowy pobyt w Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Sierakowska spartakiada była okazją do sprawdzenia umiejętności sportowych seniorów, poprawy dotychczasowych wyników jak również okazją do nawiązania nowych kontaktów, wymiany doświadczeń. W atmosferze dobrej, sportowej rywalizacji i zabawy reprezentacja z UTW Czarnków spędziła aktywnie i efektywnie sobotę w gościnnym Sierakowie. Organizatorzy tej majowej imprezy spisali się kolejny raz na medal.

A. Brylińska,E. Stańczak

zdjęcia E. Stańczak

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s