Inauguracja roku akademickiego 2016/2017 Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy WSG w Bydgoszczy

„Żyj stokrotnie”. Pod takim optymistycznym hasłem 30.09 br bydgoska Wyższa Szkoła Gospowp_20160930_12_42_22_prodarki po raz dziesiąty zainaugurowała nowy rok akademicki Uniwersytetów Trzeciego Wieku.
W uroczystości wzięli udział m.in. prof.Marzena Sobczak-Michałowska prorektor WSG, dziekan prof.Cezary Kościelak, słuchacze UTW z Bydgoszczy, Działdowa i Ziemi Pilskiej (Chodzież, Czarnków, Margonin, Piła, Trzcianka, Złotów). Na podstawie porozumienia o patronacie naukowym nawiązano współpracę pomiędzy Wyższą Szkołą Gospodarki a UTW naszego regionu. Obecnie pod opieką WSG jest 47 terenowych UTW, liczących ponad 4 tys. słuchaczy. W okolicznościowych wystąpieniach akcentowano, że studia mogą być niesamowitą przygodą, a spotkanie z nauką przybliża rzeczywistość i prawdę, której odkrywanie jest zadaniem UTW. Oprócz naukowego charakteru te uniwersytety pomagają rozwijać zainteresowania i pasje słuchaczy, gdyż bogata oferta tematyczna ułatwia poszerzanie kontaktów osobistych, nawiązywanie przyjaźni. Takim UTW stara się być nasz czarnkowski, którego „duszą i sercem” jest Elwira Stańczak.
W imieniu słuchaczy UTW regionu pilskiego serdeczne życzenia złożyła Wanda Dylla, podkreślając, że społeczność lokalna UTW życzy naukowym opiekunom z WSG oraz wszystkim słuchaczom powodzenia w realizacji planów naukowych, marzeń. Niech tej działalności towarzyszy zapał oparty o nowe doświadczenia i ciekawe wydarzenia, ponieważ „nie to co wiemy, ale to, co chcemy wiedzieć świadczy o naszej mądrości”.
Część oficjalną uroczystości zakończyło ślubowanie studentów, tradycyjne „Gaudeamus igitur” oraz wręczenie indeksów. W części artystycznej koncertowała młodzieżowa orkiestra dęta OSP w Świekatowie pod batutą Tadeusza Kostańskiego.
Następnie zwiedzaliśmy Muzeum Fotografii, bardzo ciekawa ekspozycja przedstawiająca rozwój techniki fotograficznej, ogromna kolekcja aparatów i dodatkowego sprzętu fotograficznego. Niektórzy uczestnicy wyjazdu skorzystali z propozycji wykonania pamiątkowego zdjęcia, tak jak w dawnym atelier.
Zakończeniem tego interesującego pobytu w Bydgoszczy był spacer po wyspie Młyńskiej i starówce miasta. Tutaj historia łączy się z współczesnością, nie ma teatru miejskiego, ale jest nowoczesna Opera, a wody płyną tak jak przed wiekami Brdą i Kanałem Bydgoskim.

Informację opracowali: W. i E. Dylla

wp_20160930_13_38_23_pro

Relacja filmowa dostępna po kliknięciu na poniższe:

  1. INAUGURACJA UTW PRZY WSG W BYDGOSZCZY CZ.1
  2. Fragment koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP ze Świekatowa na Inauguracji Roku Akademickiego słuchaczy UTW przy WSG w Bydgoszczy
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s