Inauguracja roku akademickiego 2016/2017

img_1764-001

Wykład Inauguracyjny wygłosiła prof. Halina Lorkowska, rektor Akademii Muzycznej im. Ignacego J. Paderewskiego w Poznaniu

W poniedziałek, 10 października już po raz piąty w naszym UTW zabrzmiał Gaudeamus. Frekwencja przerosła nasze oczekiwania, trzeba było dostawiać krzesła. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło władz powiatu, miasta i gminy oraz delegacji z zaprzyjaźnionych UTW z Piły i Chodzieży. W inauguracji uczestniczyła też rektor Akademii Muzycznej im. Ignacego J. Paderewskiego w Poznaniu prof. Halina Lorkowska oraz prof. dr Marek Chamot z Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.


Miłym akcentem było wręczenie posłance Marii Małgorzacie Janyska, która zainicjowała powstanie UTW w Czarnkowie, honorowego członkostwa UTW. W tym roku indeksy wręczono 17 nowym słuchaczom, obecnie jest nas już 156 osób. Czas umilił wszystkim występ Gabrieli Ewert – uczennicy lubaskiego gimnazjum, która wykonała kilka utworów na instrumencie klawiszowym oraz duetu Adagio (Katarzyna Wiza i Tomasz Czarnecki). Na zakończenie wysłuchaliśmy wykładu prof. Haliny Lorkowskiej. Wykłady pani Profesor cieszą się dużym powodzeniem i zawsze kończą się brawami na stojąco. Wiedzę z zakresu muzyki poważnej tak pięknie i z taką pasją przekazaną chłoniemy jak gąbka, a każdy wykład zdaje się być za krótki.
Halina Gurda

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s