Czarnkowskie UTW na turnieju w Sierakowie

img_1855Sekcja kręglarska Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Czarnkowie istnieje od maja 2015 roku, kiedy to zaczęły się przygotowania do corocznej spartakiady seniorów organizowanej przez UTW w Sierakowie. Dzisiaj sekcja liczy 15 osób, które już drugi rok systematycznie trenują na kręgielni we Wronkach.

W dniu 22 października sekcja kręglarska wzięła udział w III Okręgowym Turnieju Kręglarskim w Sierakowie. W zawodach uczestniczyło po 10 przedstawicieli z 4 UTW: Czarnków, Oborniki, Sieraków i Wronki. Należy zaznaczyć, że wszystkie wymienione miejscowości (oprócz Czarnkowa) mają kręgielnie. Pozazdrościliśmy seniorom z Sierakowa, że mają cotygodniowy darmowy wstęp na kręgielnię.
W zawodach każdy uczestnik wykonał po 10 rzutów, a do zdobycia miał 90 punktów. Zabawy było sporo, doping motywował zawodników, a każdy dobry rzut nagradzany był aplauzem wszystkich – również konkurencyjnych drużyn.
Po zaciętych bojach i podliczeniu punktów ogłoszono wyniki. Pierwsze miejsce – bez niespodzianki – zdobył Sieraków, drugie Wronki, a puchar za trzecie miejsce powędrował do Czarnkowa. Należy zaznaczyć, że różnice w punktacji były niewielkie, co świadczy o wyrównanym poziomie drużyn. I jeszcze jedna niespodzianka – w punktacji zwyciężyła i otrzymała puchar nasza koleżanka Zofia Jarzyniewska, która zdobyła 60 punktów. Mamy dużą motywację do dalszych treningów i poprawy naszych wyników w przyszłym roku.
Halina Gurda

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s