O podróżach i przyrodzie… spotkanie z p. S. Łapawą

15303799_1847674515454026_11120138_oW chłodny listopadowy wieczór sekcja turystyczna UTW udała się na spotkanie ze znanym w naszym regionie przyrodnikiem i podróżnikiem, panem Sławkiem Łapawą. Odbyło się ono w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w dniu 25 listopada.
Bardzo interesująca okazała się wystawa tablic, na których przedstawione zostały zwierzęta z całego świata – ssaki, ptaki, gady i płazy. Każde zdjęcie wykonane zostało własnoręcznie przez pana Sławka klasycznym aparatem fotograficznym. Najciekawsze jest to, że większość podróży pan Sławek odbył na rowerze wraz z przyjaciółmi.

Mieliśmy okazję obejrzeć film właśnie z takiej podróży – pielgrzymki do europejskich sanktuariów. Uczestnicy tej wyprawy odwiedzili La Salette, Lourdes, San Sebastian, Oviedo, Santiago de Compostella, a końcowym etapem była Fatima. Ileż sił i samozaparcia trzeba było mieć, żeby pokonać tak długą i męczącą trasę z Alpami włącznie. Właśnie to nas najbardziej zachwyciło mimo niespodziewanej zmiany tematu spotkania, które miało być związane wyłącznie z poznaniem zwierząt z całego świata. Nie żałujemy tej zmiany, ponieważ tematyka filmu uzmysłowiła nam, jak człowiek może pokonywać wszelkie trudności, dążąc do osiągnięcia wytyczonego przez siebie celu.

M. Grela

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s