O podróżach i przyrodzie… spotkanie z p. S. Łapawą

15303799_1847674515454026_11120138_oW chłodny listopadowy wieczór sekcja turystyczna UTW udała się na spotkanie ze znanym w naszym regionie przyrodnikiem i podróżnikiem, panem Sławkiem Łapawą. Odbyło się ono w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w dniu 25 listopada.
Bardzo interesująca okazała się wystawa tablic, na których przedstawione zostały zwierzęta z całego świata – ssaki, ptaki, gady i płazy. Każde zdjęcie wykonane zostało własnoręcznie przez pana Sławka klasycznym aparatem fotograficznym. Najciekawsze jest to, że większość podróży pan Sławek odbył na rowerze wraz z przyjaciółmi.

Mieliśmy okazję obejrzeć film właśnie z takiej podróży – pielgrzymki do europejskich sanktuariów. Uczestnicy tej wyprawy odwiedzili La Salette, Lourdes, San Sebastian, Oviedo, Santiago de Compostella, a końcowym etapem była Fatima. Ileż sił i samozaparcia trzeba było mieć, żeby pokonać tak długą i męczącą trasę z Alpami włącznie. Właśnie to nas najbardziej zachwyciło mimo niespodziewanej zmiany tematu spotkania, które miało być związane wyłącznie z poznaniem zwierząt z całego świata. Nie żałujemy tej zmiany, ponieważ tematyka filmu uzmysłowiła nam, jak człowiek może pokonywać wszelkie trudności, dążąc do osiągnięcia wytyczonego przez siebie celu.

M. Grela

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s